JOGA ZA OTROKE

15.03.2022

V letošnjem vrtčevskem letu smo izvedli novo obogatitveno dejavnost  Joga za otroke. Ta je potekala za otroke, stare 4 – 5 let. Prva skupina (10 otrok) je imela vadbo v oktobru in novembru, druga skupina (8 otrok) pa v decembru in januarju. Vsaka skupina je bila deležna petih vadb.

Ura joge je potekala od 11.00 do 12.00 v enoti Mavrica. Vsak otrok je pred začetkom dobil vadbeno podlogo. Pred vsako uro sem si zastavila nekaj glavnih ciljev.

Vsaka ura joge je potekala preko določene zgodbe. Vedno smo začeli s socialno igro, zaplesali ob glasbi in se pogovarjali o določeni temi.  Preko zgodbe smo nadaljevali z izvajanjem jogijskih poz. Sledila je tematska igra, uro pa smo zaključili z umirjanjem in vodeno vizualizacijo.

Cilji so bili doseženi, otroci so razvijali svoje gibalne sposobnosti, se sproostili, na koncu pa ob vodeni vizualizaciji tudi razvijali sposobnost koncentracije.

Petra Kic

Slika je simbolična.