OBOGATITVENA DEJAVNOST ENOTE LOVRENC – SLIKA / RISBA V NARAVI

19.05.2022

V okviru obogatitvene dejavnosti enote Z Lovrencem v likovni svet domišljije smo skupaj z otroki izpeljali 4. delavnico. Imeli smo možnost, da začutimo čar gozda in narave okoli nas. Narava nam v tem letnem času ponuja ogromno možnosti za opazovanje, raziskovanje, eksperimentiranje in tudi za ustvarjanje.

Naša naloga/cilj je bila, da otroci spoznajo čim več naravnega materiala in ga uporabijo, ne samo za igro, ampak tudi za ustvarjanje.

Vsi oddelki enote so večkrat obiskali gozd, se tam igrali, ustvarjali in nabirali material, ki so ga potem uporabili še za ustvarjanje v oddelkih. Naravni materiali, ki so ga otroci nabirali v naravi: rastline, cvetovi, iglice, listi (sveži, suhi), plodovi (žir, želod, storži…), kamenčki, palice, zemlja…

Iz vsega tega so nastale prav posebne umetnine: slike, risbe, fotografije, načrti in celo pomanjšan del gozdne pokrajine, ki so sedaj na razstavi v garderobi našega vrtca in si jo je možno tudi ogledati.

Strokovne delavke enote Lovrenc