Pisani pirhi

21.04.2022

V okviru obogatitvene dejavnosti »Ringaraja nekoč in danes« smo v hodniku B izvajali dejavnosti na temo »PISANI PIRHI.«

Naš cilj je bil, da se otroci seznanijo s prazniki in običaji ter ohranjajo ljudsko izročilo. Otroke smo spodbujali k razmišljanju o pomenu pisanih pirhov in velikonočnem zajčku.

Nekateri otroci so velikonočnega zajčka spoznali med pohodom skozi gozd, ostali pa ob slikanici Hopek in velikonočni zajček.

Čisto prava  jajca so otroci barvali z naravnimi barvami borovnicami, kurkumo ali skuhali v čebulnih olupkih. Nekateri otroci so jajčka barvali z brivsko peno in jedilnimi barvami. Pisani pirhi so nastali tudi kot praskanke.

Otroci so izdelali tudi velikonočne zajčke ter barvali plastična in jajčka iz stiropora. Iz modelirna mase so izdelali pirhe in jih obesili na vejice, nastali so velikonočni šopki. V okviru obogatitvene dejavnosti so otroci usvajali tudi izštevanke in nagajivke naših babic, se igrali gibalno igro Gnilo jajce ter rajali na temo Jaz pa grem na zeleno travco. Ob koncu tedna so se preizkusili še v sekanju pirhov in pomaranč.

Strokovne delavke hodnika B