Z LOVRENCEM V LIKOVNI SVET DOMIŠLJIJE

11.11.2021

V okviru obogatitvene dejavnosti enote, Z Lovrencem v likovni svet domišljije, smo v enoti izvedli prvo delavnico, kjer so otroci spoznavali, raziskovali in sami ustvarjali naravne barve. V ta namen smo se veliko zadrževali  v naravi in v vrtec prinašali različne jesenske pridelke. Iz rdeče pese, zemlje, korenja, rdečega zelja in ostalih dobrot, so otroci ribali, rezali, mešali in trli v terilniku, da so iz sestavin dobili sok, s katerim so kasneje ustvarjali. Za ustvarjanje pa so potrebovali tudi čopiče, ki so jih izdelali iz različnih vejic in koruznega ličkanja.

Tako so otroci spoznali in ugotovili, kakšno čudovito barvno paleto nam ponuja jesen. Nastali so prekrasni izdelki, ki smo jih razstavili v naši enoti.

Strokovne delavke enote