Dan brez igrač

29.11.2023

V mesecu novembru smo v skupini Cicibančki izvedli prvi dan v vrtcu  brez igrač. Po zajtrku smo se razdelili v dve skupini. Prva je v naravoslovni ustvarjalnici merila tekočino. Otroci so napovedali koliko kozarčkov vode bodo potrebovali, da bodo napolnili plastenko do vrha. Domneve so preizkusili in primerjali dobljene rezultate s tistimi, ki so jih napovedali.

Druga skupina je pilila robove pleksi stekla, ki ga bomo kot podlago potrebovali za slikanje na prostem.

Po malici smo vsi skupaj odšli na igrišče. Otroci so s pomočjo grabelj in samokolnic pospravljali odpadlo listje iz igrišča na kup, ki so ga potem hišniki odpeljali. Po kosilu so poslušali zgodbico z eko vsebino z naslovom Zeleni prijatelji. Nihče ni izrazil želje po igračah.

Bojana Prpar, vzgojiteljica