DNEVI LIKOVNEGA USTVARJANJA V ENOTI OSTRŽEK

20.02.2024

Med 5. 2. in 7. 2. 2024 so na ravni vrtca potekali dnevi likovnega ustvarjanja. Prvi dan smo spodbujali otroško kreativnost tako, da smo v igralnicah otrokom ponudili raznolik likovni material, s katerim so otroci poljubno ustvarjali na velike pole papirja.

Drugi dan so vsi otroci  iz naše enote ustvarjali na Ostržkovem igrišču. Otroci so v ustvarjalnem procesu spoznavali lastnosti tempere ob rokovanju z različnimi pripomočki (valjčki, pečatniki, čopiči, ročne pršilke), na različnih podlagah večjega formata (polivinil, živilska folija, blago, karton) in v različnih položajih (stoje, sede, čepe).

Zadnji dan je vsak otrok izdelal v igralnici lepljenko na A4 formatu iz različnih kreativnih materialov in odpadne embalaže. Nastali so tako dvodimenzionalni kot tudi trodimenzionalni izdelki, ki smo jih razstavili zunaj okoli peskovnika.

Tamara Orešnik, vpo pomoč. vzgojiteljice