Druženje med oddleki

3.06.2024

V četrtek, 30. 5. 2024 smo z otroki iz oddelkov Barvice in Račke izvedli skupno med oddelčno druženje.

Po zajtrku so otroci iz oddelka Račke prišli v enoto Mojca. Otroci iz oddelka Barvice so jih lepo sprejeli in jim pripravili krajši pevski program. Zapeli so pesem Ne gledam sem, Kam barčica kam, Cestni znaki in Pomladna. Dobili so velik in spontan aplavz izpod malih rokic. Kasneje, ko smo že vsi postali bolj pogumni, pa smo skupaj tudi zapeli pesem Ringa, ringa raja. Sledila je sproščena, umirjena in skrbna igra po kotičkih ter zaslužena sadna malica.

S polnimi želodčki smo se nato pogumno odpravili na sprehod. Spoznavali  in opazovali smo promet ter obnašanje otrok v prometu. Otroci iz oddelka Barvice so bili mlajšim otrokom za vzgled. Pred vsakim prečkanjem ceste so najprej pogledali levo, desno in šele, ko so se prepričali, da je cesta prazna, so dvignili roko in jo varno prečkali. Poimenovali smo besedo traktor, avto, prehod za pešce ter avtobus.

Naše druženje se je končalo pred enoto Mavrica, kjer smo se tudi poslovili.

Barbara Škarja, vzgojiteljica