MEDNARODNI LIKOVNI NATEČAJ- IGRAJ SE Z MANO

21.02.2024

»Po rezultatih izbora 17. mednarodnega likovnega natečaja Bodi umetnik «Igraj se z mano« je bilo likovno delo vašega otroka izbrano in bo razstavljeno v Koroški galeriji likovne umetnosti.«

Tako se je pričelo besedilo v e-mailu, ki sem ga prejela. In ja, juhuhu. Zopet sta se dva otroka iz oddelka »barvice« več kot odlično odrezala in potrudila z likovnim delom.

Na letošnji natečaj je prispelo preko 5.800 likovnih del iz 9 različnih držav (Slovenija, Hrvaška, Srbija, Severna Makedonija, Slovaška, Ukrajina, Irska, Kanada, Španija).

V veliko čast in veselje nam je, da se otroci tako radi likovno izražajo in ustvarjajo že pri tej starosti tako čudovite risbe. Otvoritvena razstava izdelkov bo letos potekala v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu. Iskrene čestitke Ivi Krenker pod mentorstvom Barbare Škarja in Tinetu Curku pod mentorstvom Barbare Škarja in Vesne Perko.

Barbara Škarja, vzgojiteljica