Obisk travnika in gozda

29.03.2024

Gozd nam ponuja polno idej za izvajanje različnih dejavnosti v naravi. Tako smo se lepega sončnega dne z romskimi otroki odpravili na raziskovanje gozda ter travnika. Med hojo smo nabirali različne cvetlice, ki smo jih nato na gozdnih tleh prirejali k ustreznim slikam. Našli smo vijolice, žafrane, regrat in teloh. Nabrali smo cvetove regrata in si naredili šopek.

Za konec smo pripravili še voščenke in kartončke ter se najprej zazrli v nebo in krošnje dreves. Opazovali smo, kako se veje premikajo, da so debele, tanke, dolge in kratke, ter obenem poslušali ptičje petje. Nato smo v roke prijeli voščenke in vse to narisali na kartončke. Izdelke smo razstavili v igralnici in k opazovanju povabili tudi starše otrok.

Maja Vrhovec, vzgojiteljica