Obogatitvena dejavnost B hodnika: V naravo hitim, da se nekaj novega naučim

»V gozdu merimo in razvrščamo«

V mesecu novembru nam je bilo vreme dokaj naklonjeno, zato smo se podali v gozd, kjer smo skupaj z otroki razvrščali različne oblike in barve listov, oblikovali vzorce glede na material, ter merili obseg različnih dreves. Poleg vseh naštetih dejavnosti, smo skupaj z otroki izdelali didaktične družabne igre iz naravnega materiala, nabranega iz gozda. Dejavnosti so bile prilagojene glede starosti naših otrok. Otroci so bili v gozdu zelo aktivni, saj so predlagali različne ideje in bili dejavni. V skupinah so iskali  različne rešitve, kako polagati različni naravni material na delovni list, kako in s čim zmeriti obseg različnih dreves, ter kako izdelati didaktične igre, ki so jih kasneje izdelali v igralnici. Otroci so ugotovili, da jim je bilo veliko lažje oblikovati vzorec iz materialov kot s pomočjo teles. Drugi so opazili, da so lahko na enem drevesu listi lahko različnih barv. Obseg dreves so merili s storži, manjšimi palicami, vrvicami, ter s polaganjem dlani. Pri merjenju obsega dreves so otroci kmalu ugotovili, da ni tako enostavno in ravno tukaj so imeli največ težav. Pri polaganju predolgih palic, so dejali, da bodo preveč štrlela stran in bo z njo težko meriti. Na koncu so izdelali stolpčni diagram, ter ugotovili, da so si drevesa po obsegu različna.

Izdelali smo družabne didaktične igre:

• Storžek ne jezi se
  • Špana
  • Tri v vrsto
  • Kaj je lažje, kaj je težje
  • Spomin
  • Pihanje naravnega material s pomočjo slamic

Obogatitvena dejavnost se bo nadaljevala do konca meseca novembra. Izdelane didaktične igre so razstavljene v B hodniku.

Saša Kastelic, vzgojiteljica