Obogatitvena dejavnost enote Ostržek: Čudežna skleda medu

22.11.2023

Pravljico Čudežna skleda medu smo spoznali pred enoto Ostržek, preko gledališča Kamišibaj.

Otroci so urili fino motoriko s pretikanjem volne skozi luknjice motiva sklede medu. Odpravili smo se na pohod do gradu, kjer smo v gozdu iz naravnih materialov izdelali like iz pravljice.

Ogledali smo si dramatizacijo v izvedbi strokovnih delavk, nato pa se odpravili nabirati drevesne liste, da smo si z nizanjem izdelali ogrlico. Z motivi junakov ter njihovimi usmeritvami smo preko gibalne vadbene ure utrjevali svoje gibalne sposobnosti in spretnosti (sonožni poskoki, valjanje, vleka trupa, hoja po vseh štirih naprej, plazenje skozi tunel,…).

Živali so nam napisale pismo ter nas povabile na piknik. Vsaka igralnica je v okolici vrtca poiskala določenega junaka iz pravljice, kateri je otrokom predal presenečanje za na piknik (ježek: hruške, zajček: čaj, lisica: piškote, kit: lučke,…).

Pred enoto  je sledila zabava ob malici, glasbi ter različnimi svetlobnimi efekti. Ob koncu smo izdelali razstavo iz otroških likovnih del iz naravnega materiala.

Tamara Orešnik, vpo pomočnica vzgojiteljice