OBOGATITVENA DEJAVNOST ENOTE VIDEK

9.11.2023

V enoti Videk smo naši prvi obogatitveni dejavnosti Z lutko v naravo namenili celotni teden.

Najprej smo raziskali ter si pobližje ogledali različen naravni material. Naredili smo si čutno pot iz buč, divjega kostanja, smrekovih iglic, listja, lesenih palčk, lubja, storžev, bučnih semen, … Vzgojiteljice smo otrokom tudi ponudile senzorično škatlo v kateri so tipali različen material. Naredili smo si ustvarjalno glasbeno dopoldne, saj smo izdelovali ropotuljice in zraven pripevali že poznane pesmi. Hodeči otroci so se skupaj z vzgojiteljicama odpravili v bližnjo okolico vrtca, kjer so iskali naravni material in ga lepili na podlago, ne hodečim smo material ponudili na terasi. Vsak oddelek je izdelal skupni izdelek, ki si ga lahko pogledate tudi na naši razstavi v garderobi.

Dejavnosti smo zaključili z gibanjem preko bučnega tunela, pajkove mreže iz vrvice in folije, hoje preko različnih naravnih ovir.

Barbara Kos, vzgojiteljica