POHOD Z GIBALNIMI NALOGAMI IN LOVOM NA SKRITI ZAKLAD

16.10.2023

V enoti Kekec smo na lep oktobrski dan izvedli pohod z gibalnimi nalogami in lovom na skriti zaklad.

Zbrali smo se pred enoto Kekec in zaokrožili po bližnji okolici mimo šole, do letališča, po ulicah Trebnjega in nazaj do Forma vive pred Knjižnico Pavla Golije, kjer nas je čakal skriti zaklad. Posladkali smo se s presenečenjem iz skrivnostne skrinje, popili okrepčilno pijačo in si podelili medalje za uspešno izvedbo pohoda. Na pohodu smo iskali markacije, po katerih smo se orientirali in reševali, izvajali gibalne naloge. Mlajši otroci so izvedli malo krajšo pot.

Hodili smo dobro uro, ravno toliko, da smo razmigali naše mišice in ogreli celotno telo. Starši in otroci so na druženju uživali in se veselili našega naslednjega druženja.

Pohoda se je udeležilo več kot polovica otrok iz enote z njihovimi starši in sorojenci. Včasih je za gibalne podvige potrebno samo malo motivacije in organizacije.

Žiga Mohorčič, vodja enote