SENČNO GLEDALIŠČE SNEŽAKOV KORENJAKOV IZ ENOTE LOVRENC

9.01.2024

V okviru obogatitvene dejavnosti na ravni enote – KO LUTKE OŽIVIJO – smo  strokovne delavke iz enote Lovrenc organizirale in pripravile senčno gledališče ter v njem odigrale predstavo, s senčnimi lutkami, z naslovom SNEŽAKI KORENJAKI.

Scena pripravljenega gledališča, osvetljena s svetlobnimi učinki, je predstavljala pravo pravljično zimsko pokrajino, ki je otroke privabljala z odprtimi očmi in usti. Senčno gledališče je za otroke predstavljalo nekaj novega, drugačnega in zanimivega. Posebni čar pa so otroci doživeli, ko so se kot pravi igralci preizkusili v animaciji in rokovanju senčnih lutk, se vživljali v vloge iz pravljice in se ob opazovanju senc neizmerno zabavali.

Komaj že čakamo, da pričnejo otroci samostojno izdelovati senčne lutke, ki jih bomo z veseljem pokazali na naši razstavi, vsem obiskovalcem naše enote.

Tanja Marn, vzgojiteljica