TEDEN LIKOVNEGA USTVARJANJA HODNIKA B

19.02.2024

V tednu likovnega ustvarjanja naši najmlajši umetniki niso zgolj risali, temveč so se poglobili v srce in dušo Slovenije.

Skozi ustvarjanje likovnih del, so raziskovali identiteto naše države, izražali svoje misli in čustva ter se navezovali na bogato kulturno dediščino. Z osredotočenostjo na teme kot so France Prešeren, slovenska zastava, grb ter drugi državni simboli, so se otroci skozi različne tehnike likovnega ustvarjanja spogledovali z različnimi načini izražanja, od klasičnega risanja s svinčniki, do eksperimentiranja s temperami, akvareli in tuši. Vsaka tehnika jim je omogočila, da so svoje ideje prenesli na papir na način, ki jim najbolj ustreza in ki najbolje izrazi njihovo ustvarjalnost.

Vrhunec tedna likovnega ustvarjanja je bil razstavni dogodek, kjer so otroci lahko pokazali svoja dela širši javnosti. Razstava je postavljena v garderobi hodnika B, kjer so lahko vsi obiskovalci uživali v pogledu na otroško ustvarjalnost in se poglobili v raznolikost slovenske kulture.

Zapisala Barbara Kastigar