VELIKA GOZDNA OLIMPIJADA NA TRIM STEZI

10.10.2023

Gibanje otrok v naravi je v sodobnem času pomembno še bolj kot kadarkoli prej. Tudi v Vrtcu Mavrica Trebnje izvajamo različne učilnice in igralnice na prostem. Eno izmed teh smo pripravili kot popoldansko srečanje na ravni enote B hodnik.

Starše in otroke vseh šestih oddelkov smo povabili na trim stezo Mirna. Tam so nas na gibalnih postajah pričakali gozdni junaki v dramskih preoblekah – zajec, veverice in celo medveda! Živalski junaki so nas popeljali skozi gozdno telovadbo (razgibavanje v paru, igre zaupanja, gibalna abeceda, naravne oblike gibanja) in na koncu do iskanja zakladov – zasluženih medalj. Skupaj smo se med pohodom in trim nalogami res dobro razgibali, se podružili in sprostili v prijetnem jesenskem gozdu.

Marta Rogelj Lipoglavšek, vzgojiteljica