ŽELIM SI POSTATI BOŽIČNO DREVO

8.12.2023

»Vsako leto se ob prvem snegu družine pripeljejo v drevesnico na robu mesta, kjer si izberejo božično drevo.« Tako se prične čudovita božična pravljica, ki je letos naše izhodišče za veseli december.

Otroci iz oddelka Barvice in Dinozavri smo se skupaj odpravili do naših prijateljev v hodniku A, kjer so za nas pripravili krajši program. Vzgojiteljica je s pomočjo kamišibaja prebrala pravljico, katero so vsi otroci lepo poslušali. Sledili so ji in na koncu odgovarjali na zastavljena vprašanja. Pravljica ima zares močno in globoko sporočilo, zato se je otrok zares dotaknila.

Na koncu smo skupaj zapeli nekaj božičnih pesmi. Ker pa so bili otroci polni energije in navdušenja, smo se še malo razmigali ob plesu.

Dopoldne je minilo hitro. Čas smo izkoristili za skupno druženje, rajanje, prepevanje. Tako kot so v knjigi skupaj proslavili dan prijateljstva smo ga proslavili tudi mi.

Barbara Škarja, vzgojiteljica